Chceli by ste potešiť mamičku?

Máme pre vás niekoľko tipov na darček pre mamičku, ktoré ju potešia a určite nebudú zbytočné ♥

Teraz nemáme na mysli darčeky pre bábätko, ale naozaj darčeky pre mamičku. Aj keď to tak niekedy nevyzerá, aj matky sú len ľudia :) 
A majú sviatky ako narodeniny, meniny, občas nejaké výročie a možno im padne vhod aj darček k narodeniu potomka. Ak teda idete navštíviť čerstvú mamičku a zoznámiť sa s bábätkom, skúste priniesť aj niečo pre ňu, asi to nečaká, ale určite sa poteší. Ak ste kamoš/ka, stačí drobnosť, ak ste manžel, smelo siahnite po niečom osobnejšom.

 

Čo by to mohlo byť?

Napríklad niečo z kategórie "chvíľka len pre teba". Odkedy je bábätko na svete, je veľmi ťažké nájsť si chvíľu pre seba, či nebodaj byť reálne sama a oddýchnuť si. Ak viete mamičke dopriať takýto oddych, umiestnite sa na víťaznom stupienku v súťaži o najlepší darček ;) Vyskúšajte toto:

Poukážka na masáž ♥

To je pre matku hneď niekoľko darčekov v jednom: 
1. Je to chvíľa, kedy sa bude niekto venovať iba jej.  
2. Bude tam sama, bábätko zatiaľ musí postrážiť niekto iný a ona môže aspoň na tú polhodinu vypnúť.
3. Tú masáž určite potrebuje aj jej telo, čo sa vyrovnáva (alebo skôr krčí a zohýba)
s novými povinnosťami.

U nás nájdete poukážku do salónu Anybody v Bratislave, konkrétne na 30 minútovú akupresúrnu bio masáž. Skúsila ju už nejedna mamička a zatiaľ sme počuli len chválu ;)

 

Aspoň atmosféra ;)

Je možné, že si nie ste istí, či je mamička masážny typ, alebo či má kto postrážiť bábätko.
Skúste jej dať niečo, čo navodí príjemnú atmosféru počas tých chvíľ, kým sa bude potichu zakrádať po byte, keď dieťa spí. Napríklad taká prírodná aromatická sviečka od Jemnô môže mať takýto efekt. Vyberte jej z vôní "Si milovaná", "Si krásna", alebo "Pokoj v duši" - podľa toho, čo myslíte, že by práve potrebovala počuť/cítiť. 

 

 

Wellness doma

Ak nemôže ísť na masáž alebo do wellnesu, prineste jej niečo nové z kozmetiky, čo použije, keď večer uspí svojho potomka a bude mať chvíľu pre seba v kúpeľni. Ideálne niečo omamne voňavé, po čom sa bude cítiť krásne a sviežo. Napríklad toto mydlo od Soaphorie s názvom korenistý pomaranč, ktoré krásne vyzerá, omamne vonia a podľa autorov jeho zloženie prináša hrejivý pocit radosti a šťastia. To chceme! 
Alebo tento peeling "sladučký med" ktorý nechá pokožku krásne hladkú a vanilka v ňom navyše zabojuje proti únave a upokojí nervy ♥
Alebo ostropestrecový olej, ktorý okrem iného pomôže obmedziť vypadávanie vlasov, čo je problém, s ktorým sa stretne väčšina mamičiek po pôrode. 

 

Káva, čaj, energia!

Málo spánku, málo jedla a k tomu veľa pohybu - najmä veľa krokov (kočíkovanie) a vzpieranie (zdvíhanie bábätka).
Matky potrebujú instatntnú dávku energie. Počuli ste už tie vtipy o tom, ako matky pijú zásadne studenú odstátu kávu alebo kávu tri krát zohrievanú v mikrovlnke (áno, fuj), prípadne ju exnú ešte horúcu a potom už vlastne necítia nič s obareným jazykom... Nie sú to len vtipy.
Zachráňte svoju kamošku a darujte jej keep cup. Nech si môže svoju kávu vychutnať v pokoji vonku pri kočíkovaní. A ak si doma nestihne ani tú kávu pripraviť, vždy sa môže zastaviť v kaviarni a vziať si do neho kávu so sebou.

 

Instantné šťastie

Myslíme tým niečo, čo matka tajne a rýchlo zje schovaná v špajzi, za rohom v predsieni, aby to dieťa náhodou nechcelo tiež. Nie že by mu nechcela dať, ale nechce ho demotivovať. (Keďže sa ho práve snaží ukecať, aby zjedlo tú naparenú cukinu, čo už je aj tak pohádzaná po celej kuchyni)
Slaný karamel od Gallé je instantné obalenie nervov a upokojenie chuťových pohárikov.

 

Krása strieda nádheru

Ak ste partner mamičky, alebo blízka rodina, pre vás asi bude tento tip.
Jemný minimalistický ručne robený šperk. Je to rozkošný náhrdelník
s jemným a nenápadným nápisom "mama". Je taký minimalistický, že si ho pokojne môže nechať stále na krku, bábätku ani jej nebude zavadzať.
Ba čo viac, ako bude bábätko rásť, môže si na ňom trénovať jemnú motoriku, keď sa ho bude snažiť chytiť :)
Nájdete u nás strieborný náhrdelník vyrobený tu na Slovensku pod značkou Shem, aj zlatý náhrdelník od Izrealskej značky Shlomit Ofir. Oba sú krásne a vyrábané ručne s láskou ♥